Najlepsze baseny w Krakowie

Kiedy w Krakowie jest naprawdę gorąco, a czas na wyjazd poza miasto nad jezioro jest zbyt krótki, jedyną inną opcją na ochłodzenie się jest wyjście na basen! Na szczęście w Krakowie jest ich cała masa, od tradycyjnych basenów publicznych, po chłodne baseny miejskie i spa z basenami na świeżym powietrzu – każdy znajdzie coś dla siebie. Nadszedł więc czas, abyś spakował strój kąpielowy, posmarował się kremem z filtrem i udał się do publicznych basenów w Krakowie na orzeźwienie!

W Krakowie znajdziemy kilka publicznych basenów na wolnym powietrzu oraz wiele krytych kąpielisk. Te ostatnie należą często do klubów sportowych, uczelni i innych organizacji. Również baseny w krakowskich hotelach są zazwyczaj dostępne dla innych ludzi, a nie tylko mieszkańców hotelowych. Dodatkowo w Krakowie można znaleźć park wodny ze zjeżdżalniami i innymi mokrymi atrakcjami. Odkryte dobre baseny w Krakowie dostępne są zazwyczaj od czerwca do września, w okresie wakacyjnym, gdzie wysokie temperatury i słoneczne dni zdecydowanie zachęcają do aktywności fizycznych nad wodą.

Najlepsze baseny w Krakowie

Warto pamiętać, że mieszkańcy Krakowa nie przychodzą już na publiczne kąpieliska tylko po to, żeby popływać. Pływanie może nadal być główną atrakcją, ale w dzisiejszych czasach wiele najlepszych basenów w Krakowie oferuje inne zajęcia. Czemu? Aby przyciągnąć nowych klientów i zachęcić ich do częstszego odwiedzania basenów w Krakowie. Kiedyś baseny w Krakowie służyły wyłącznie do pływania i uprawiania sportu. Nigdy więcej. Obecnie coraz więcej firm podejmuje ekscytujące projekty renowacji, aby ich baseny były bardziej zabawne lub skoncentrowane na dobrym samopoczuciu. Ideą jest modernizacja, aby pokonać rosnącą konkurencję – a jednocześnie dotrzeć do szerszego grona odbiorców (np. turystów) poprzez poszerzenie oferty basenu. Dlatego obecnie w ofercie basenów w Krakowie może znaleźć różnego rodzaju zajęcia jak aqua aerobik, tzw. aqua spinning, czyli po prostu rowerek w wodzie. Oprócz tego niektóre baseny w Krakowie mają bogatą ofertę zjeżdżalni wodnych, czy innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie na krakowskich basenach.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

3 + 15 =