Dobre i tanie śniadania w Krakowie

Aaach, śniadanie – słodka (lub słona) nagroda za wstanie z łóżka po kilkakrotnym wyłączeniu budzika. Najlepsze śniadanie w Krakowie to wiele nieskończonych możliwości: spotkanie z przyjaciółmi, może poranna randka, wycieczka rodzinna na zdrowe śniadanie, a nawet lekarstwo na kaca w niedzielny poranek. Polacy coraz bardziej poważnie traktują rytuał śniadaniowych poranków na mieście, a miejscówki serwujące dobre śniadania w Krakowie przez lata coraz prężniej się rozwijały. Kraków słynie z bogatej oferty dla prawdziwych kawoszy i najlepszych miejsc na śniadanie.

Dobre i tanie śniadania w Krakowie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Śniadanie naprawdę jest posiłkiem niezliczonych opcji, tanie śniadanie w Krakowie można zjeść zarówno na słono jak i na słodko. W dzisiejszych czasach jedzenie na mieście jest domem dla smażonych jajek i awokado na toście, szakszuki, pancake’ów i wielu innych. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć dzień w eleganckiej restauracji, małej kawiarence, czy też amerykańskiej knajpie, na pewno znajdziesz najlepsze śniadanie w Krakowie. Miejsca z dobrym i tanim śniadaniem w Krakowie są różne, można znaleźć takie, które specjalizują się w śniadaniach zarówno dla rannych ptaszków jak i też dla tych, którzy pierwszy posiłek jedzą dopiero po południu. Obecnie możemy znaleźć krakowskie restauracje ze śniadaniem, które ten posiłek serwują przez cały dzień!

Dodatkowo mało kto wie, że tradycje związane ze śniadaniem są w Krakowie głęboko zakotwiczone, a ich korzenie sięgają aż XVII wieku! Już od dawnych lat w Krakowie bardzo znane jest święto kupca, kiedyś obchodzone po prostu jako Święto Kongregacji Kupieckiej. Charakteryzowało się ono procesją i mszą świętą po której wszyscy uczestnicy spotykali się na… wspólne śniadanie! Dokładnie tak, już kilkaset lat temu mieszkańcy Krakowa i odwiedzający kupcy kultywowali wspólne śniadania, które miały miejsce w ratuszu, po zakończeniu procesji i mszy. Także jedzenie wspólnych dobrych śniadań w Krakowie jest naprawdę długoletnią tradycją, którą można obecnie kultywować wszędzie. Knajpki serwujące najlepsze, tanie śniadania w Krakowie znajdziemy na Kazimierzu, na Rynku, a nawet na obrzeżach miasta.

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

pięć × cztery =